Co zde najdete?

25. prosince 2011 v 0:26 | Zorka |  Výzva lásky
Bezpodmínečná láska je horlivě slibována při svatebních obřadech, ale jen zřídka se objevuje ve skutečném každodenním životě. V důsledku toho romantické představy často rychle zmizí a nahradí je zklamání. Ale tak to nemusí zůstat.

Výzva lásky je čtyřicetidenní výzvou pro manžele a manželky, aby se snažili vnímat a projevovat bezpodmínečnou lásku. Ať už vaše manželství visí na vlásku, nebo je zdravé a pevné, Výzva lásky je cestou, na kterou byste se měli vydat. Je načase zjistit, co je klíčem k pravému intimnímu vztahu a k rozvoji fungujícího manželství. Seberte k tomu odvahu!
Stojí v úvodu knihy a filmu, který jsem před léty viděla. V originále se nazývá Fireproof. V české verzi je najdete pod názvem V jednom ohni nebo Zkouška ohněm. Nazvala bych jej romantickým filmem o lásce s happy endem:

Caleb Holt zachraňuje jako hasič ostatní lidi, ale vlastní manželství se mu po sedmi letech úplně rozpadá. Když už stojí na prahu rozvodu, otec ho požádá, aby ještě vyzkoušel čtyřicetidenní experiment, v němž se bude snažit proniknout k srdci své ženy. Caleb se zpočátku nesetkává s úspěchem, ale nakonec pochopí, že nejprve si musí dát do pořádku svůj vztah k Bohu, aby pak mohl zachránit své manželství.

Film nejenomže získal vysoká ocenění, ale zachránil od rozpadu již tak velké množství manželství a vztahů, že je dobré se nad jeho podstatou zamyslet.

Princip této záchrany, která stojí "pouze 40 dnů úsilí", spočívá v tom, že ten, kdo se pro ni rozhodne, se každý den seznámí s jedním Božím doporučením pro pěstování vztahů a pak každý den přidává další a další. Vypadá to na pohled velmi jednoduše, ale není tomu tak. Protože Boží doporučení do vztahů je přesně to, co mnozí nechtějí dávat - závazek žít pro vztah a budovat jej. Výzva lásky je průvodcem na této cestě.

V češtině lze koupit tuto knihu VÝZVA LÁSKY i DVD v křesťanských knihkupectvích (např. http://samuelcz.com/shop/), můžete si jej zkusit vyhledat také

o nebo on-lineFilm máte takto zdarma a každý den můžete zde také najít jednotlivé dny toho deníku, který Caleb obdržel od otce. Text je v původní podobě.


Přeji mnoho úspěchů v budování vašeho vztahu a pozitivní zkušenosti jsou velmi vítány!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama