Jsou křesťané sexy? :-)

22. prosince 2011 v 14:03 | Zorka |  Fejetony

Nic není náhoda. A už jako ateista pilně se věnující astrologii jsem viděla, že kamkoliv se vydáme, tam je naše cesta připravena, pro cokoli se rozhodneme, tam už máme připraveny lidi i situace, aby nás vedly k potřebným ponaučením. Nepotkáváme se s nikým a s ničím "náhodou". Takže ta možnost volby je jenom relativní.

Bylo to ve všech těch horoskopech tak bijící do očí, že jsem časem došla k závěru, že tady musí existovat nějaká mimořádně inteligentní síla, která tento svět a každou situaci v našich životech tak pečlivě organizuje. Co organizuje! Má již předem připraveny a promyšleny všechny varianty cest!

A čím hlouběji jsem studovala astrologii, tím jasněji jsem chápala, že to není žádná "náhodná" příroda, že to není ani žádný "vesmírný počítač", jak to někteří nazývají, že to není ani "Něco nad námi", ale NĚKDO. A že ten NĚKDO musí být nesmírně inteligentní a schopný. Bůh si použil astrologii k tomu, aby mi "dokázal", že existuje, protože jako vzdělaná a přísně logicky myslící žena jsem nebrala na vědomí žádné jiné důkazy jeho existence. Tak použil to, čemu jsem rozuměla.

Použil si astrologii i přesto, že ji zakazuje jako nástroj čarodějnictví, skrze který otevíráme dveře démonickým silám do našich životů. Takže pozor na veškeré věštění, karty, horoskopy, "léčitele". Je to cesta do pekla! A mně hodně dlouho trvalo, než jsem se ze zajetí těch sil vysvobodila. Ostatně jako každý, kdo se tím zabýval a pak chtěl odejít.

Dnes se toho Někoho už jenom nechápavě ptám: Bože, jak to děláš, že v jednu jedinou chvíli jsi s každým z nás, víš, co se odehrává v našich myslíš, v našich srdcích, odpovídáš na to a ještě si to pamatuješ mnoho let zpět, i když my už dávno zapomněli! Nás je přece tolik jenom na této planetě a ty se věnuješ VŠEMU svému stvoření v celém vesmíru stejně pozorně!!! Nechápu...

Ale pochopení toho, že nic není náhoda, zůstalo. A tak jsem se jednoho krásného dne nedlouho před mým dojezdem do Anglie ocitla na víkendovém školení pro učitele na pokoji s jednou velmi milou paní učitelkou. A nebyl by to ani Bůh, aby nezařídil, že se zmínila o svém mimomanželském vztahu. Což je pro Boha nepřípustné. On považuje manželskou smlouvu za svatou a nedotknutelnou.

S paní učitelkou jsme se dobrali k podstatě toho, proč manžela podvádí a že ta bokovka ji vlastně ani tak neuspokojuje, jak očekávala. Ale čím bylo toto setkání pro mne nezapomenutelné, byla její věta na závěr: Nikdy bych nechtěla být křesťanem, protože se bojím, že bych byla taky tak strašně nudná. Křesťané nejsou sexy. A vyprávěla mi, jak mají skvělé křesťanské sousedy, kteří by jim snesli modré z nebe, kdyby to šlo. Jak jsou hodní a obětaví. Ale nudní, neatraktivní... Nevinný

Paní má pravdu. I já byla a často ještě jsem zděšena z toho, jak křesťané chápou svou víru (nebo přesněji Krista) a její žití v praxi. Dokonce jsem teď byla několik měsíců mimo církev, protože jsem si zoufale potřebovala odpočinout od toho pokrytectví a náboženských řečí, co křesťané tak rádi hlásají. A bylo mi tak dobře s nevěřícími! Protože oni jsou pokrytečtí jinak a neobtěžují se nasazovat si sladkou náboženskou masku lásky a dobroty. A já sama jsem pro mnohé "taky křesťany" nestravitelné sousto, protože se neobtěžuju nosit náboženské masky a opakovat ty jejich fráze. Snažím se žít Boží normy ve svém životě jak nejlépe umím a to mne osvobodilo od všech naučených póz. Dovolilo mi to žít a jednat spontánně. A nedívat se na to, co by si o mně pomysleli ostatní.

Tady mne však Bůh přivedl poprvé v mém křesťanském životě do církve, kde se o lásce nemluví, kde se láska prostě žije. Tam to je všude přítomné!!! Visí to ve vzduchu, setkáváte se s tím kdykoli jste v kontaktu s těmito lidmi. Jsou spontání, otevření a milí! Mají starost o to, co je s vámi. Jak žijete. A často ihned nabídnou ruku k pomoci. A fakt nejsou nudní! Úžasný Já neustále na ně zírám v úžasu, jak krásné a zajímavé osobnosti to jsou! A sexy lidé! Usmívající se A jak si užívají toho vztahu s Bohem ve zpěvu a tanci. Tam se totiž při bohoslužbách tančí. Nezpíváte chvály Bohu v lavici jako na pohřbu.

Minulý týden jsme měli klasickou domácí skupinku, jak to znají všechny církve. Rozdíl je v tom, že tato domácí skupinka fakt není nudná. Jsem jimi neustále fascinovaná, jak jsou spontánní a otevření. Láskyplní! Nádherní a tak různí lidé! I když nejsou dokonalí.

Předchozí skupinka nebyla ani tak moc biblická. Jedli jsme pizzu, pili kolu, kávu, čaj a společně se smáli u DVD Pravá blondýnka 2. Mimochodem s úžasným poselstvím - buď sám sebou a jdi životem svým originálním způsobem, pro který ses narodil. Prostě jsme "jenom" byli spolu jako velká rodina.

Ta poslední skupinka se jmenovala Christmas party (jak jinak v Anglii) a vyučování bible a lásky tam proběhlo pro mne fascinujícím způsobem. Když jsme si rozdali dárky, tak probíhaly hry, které vlastně spojují lidi a přinášejí jim radost z vzájemného kontaktu. Protože vy víte, že tito lidé vás mají rádi a jednají s vámi s úctou. Vy víte, že vás nenechají ve štychu, když je s vámi zle! A pak přišel zlatý hřeb večera! Biblické studium. Nevinný Tedy dnes jenom zkoušení, jak dobře bibli známe. Usmívající se Jinde extra nudná věc. Nerozhodný

Naši vedoucí skupinky (nádherný mladý černošský pár) si připravili test a zasadili ho do příběhu. V tom obýváku tak malém pro tolik lidí nastala doslova jatka a řev! Já jenom zírala, jak se umí dospělí odvázat, když soutěží. Jako o život. Bratr nebratr - moje skupina musí vyhrát! Fascinovalo mne, jak tito lidé, včetně dětí dobře znají bibli a jak vášnivě bojovali o body pro svou skupinu. Prostě si s radostí hráli! Šlo tam o rychlost - první najít a doplnit text z bible.

Já jsem se toho boje nezúčastnila, nestíhala jsem. Překvapený A taky ne všemu jsem rozuměla v angličtině. Jenom jsem fotila tu nádhernou soutěživou a uvolněnou atmosféru. Kde vůbec nešlo o náboženství, ale o to, že se spolu v lásce sešla rodina. Boží rodina. Která si i v tom šíleném uspěchaném čase našla chvilku na společné setkání a radost.

Láska tam byla všude. Protože Bůh je láska. A kde je On, je i láska k lidem okolo nás.

___________________________________________________________________________________________________________________

Jedné své anglické přítelkyni jsem položila stejnou otázku, jaká je v úvodu fejetonu. Abych s údivem zjistila, že každá si asi představujeme pod pojmem "sexy" něco jiného. Tak jenom na vysvětlenou - pro mne "sexy" znamená přitažlivé osobní charisma, kde se míchá všechno dohromady. Tím je pro mne člověk atraktivní. Nemám na mysli žádné sexuální představy a cíle.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Malkiel Malkiel | Web | 22. prosince 2011 v 20:33 | Reagovat

Hele, a neříkal náhodou Ježíš svým učedníkům, aby šli mezi lidi a léčili je? Otevírali tím snad dveře démonickým silám? Pokud vím, tak Ježíšovi učedníci byli jen lidé z masa a kostí, stejně jako my všichni. ;-)

2 zorka zorka | Web | 22. prosince 2011 v 20:40 | Reagovat

To ano, ale oni je léčili Božím duchem. :-) Nikoli za pomocí démonických sil.

Člověče, ty tvrdíš, že jsi křesťan, ale bibli a Ježíše znáš jenom podle jména. :-(

3 zorka zorka | Web | 22. prosince 2011 v 20:42 | Reagovat

P.S. Boží duch právě ty démonické duchy, kteří nemoce způsobují, vyháněl. Je v bibli a běžná zkušenost křesťanů. :-)

4 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 22. prosince 2011 v 21:31 | Reagovat

A co je to za sexy církev, že jsem tak smělá?:)

5 zorka zorka | Web | 22. prosince 2011 v 21:37 | Reagovat

[4]: Normální evangelická církev. Ale já bych to nenazývala "sexy církev", byť mnoho lidí tam se dá takto pojmenovat. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama