Miluju to

22. prosince 2011 v 23:17 | Zorka |  O mne

Nebo se to už dá nazvat závislostí? Tento týden určitě!

Myslím blogování. Blog jsem si původně založila proto, že jsem si chtěla vyzkoušet další možnosti tvorby webových stránek. Naučit se něco nového. Nevěděla jsem, co bych na něj psala, ale představa tvorby stránek podle mých představ (tedy pokud možno při mém IT nevzdělání), mne lákala.

Jenže když už byly stránky, bylo hloupé, že byly prázdné. A tak jsem začala "tvořit". Šlo to ztuha. Nerozhodný

Tyto stránky mám teprve krátce. Líbí se mi, jak se učím psát novým způsobem, jak se zdokonaluju v tomto umění (prosím nezaměnovat s výrazem "jsem v tom dokonalá"), líbí se mi převlékat kabát mému blogu, takže nemusí být pořád stejný. Dokonce i náměty ke psaní se začaly množit, když se člověk pustí do psaní.

Jela jsem dnes do města a po cestě přemýšlela o mé nové závislosti. Tento týden se nemohu od blogu odtrhnout, námětů na psaní mi přichází mnohonásobně více, než zvládám realizovat. No a taky přece musím sledovat vývoj na jiných blozích! Líbající

Na blogování je krásné nejenom to, že se sami něčemu novému učíte, zdokonalujete se, ale potkáváte se také s jinými lidmi. Je to jako přicházet k někomu na návštěvu a někde i na pokec. Ale přijít můžete kdy vy chcete a věnovat se jenom těm tématům, která vás zajímají.

Na blogování je i krásné to, že může být nástrojem sebereflexe. Každý z nás má na věci vlastní názor vzniklý na základě nějakých zkušeností či vzdělání. A každý z nás samozřejmě má jasno v tom, že on má tu "správnou pravdu". Protože tak tomu odpovídají jeho životní zkušenosti. A v každém z nás je také nějaká míra pýchy, která je naší přirozeností. Psaní blogů umožňuje své názory si srovnat v hlavě i na papíře a tak také vidět svou vlastní hloupost či moudrost v reálu. Míra posouzení závisí pak na každém z nás. Jako ve všem.

Každý blog je jiný, má svého ducha, každý vyjadřuje osobnost svého tvůrce. Je vidět, kdo píše blogy pro zábavu a radost z tvorby, je vidět, kdo píše blogy hlavně pro to, aby upoutal druhé a stal se snadno a rychle centrem pozornosti. A jako učitelka češtiny si ještě navíc užívám toho, jak někdo skvěle umí i v dnešní době užívat náš jazyk tvůrčím způsobem. A bavím se na blozích, kde majitelé mají dar vtipně psát. Blogování je vážně dobrý vynález!

A tak mne napadlo, že by možná nebylo špatné, kdyby někteří z těch mých krajanů tady v Anglii, se kterými se tak silně nestíhám zastavit a pobavit, si taky založili svůj blog a mohli bychom si dávat schůzky na blogu. Usmívající se Vím, že mnozí z nich můj blog čtou, tak proč nenajít nové cesty ke komunikaci?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama