Tak tenkrát jsem ...

2. ledna 2012 v 22:00 | Zorka |  Společné téma týdne
Společné téma týdne: Cesta za lepším životem

Jak už jsem psala minule (zde), tak nejvýraznější mou životní změnou byla cesta do Anglie. Tou viditelnou a náhlou změnou.

Ale tomu, abych se do Anglie vypravila, předcházela před asi 11 lety naprosto neviditelná, ale zásadní životní změna v tom smyslu, že jsem se stala křesťankou. Že jsem odmítla dále žít tak těžce, jak jsem žila. Doslova. Doufala jsem, že útěkem k Bohu se zachráním před působením toho neviditelného démonského světa, který ničil mne i mou rodinu. Že On mne ochrání, jak slíbil.

Když si totiž zahráváte s tímto světem pomocí okultních praktik (astrologie, karty, kyvadlo, léčitelství...), tak se otvíráte tomuto zlému světu a oni vás mohou svobodně ničit. A o nic jiného jim ani nejde. Dřív nebo později to udělají. Moje zkušenosti nejsou ničím výjimečným...

Po jedné noci, kdy ty zlé síly nechaly pochodovat mého tenkrát ještě malého syna po bytě jako bezduchého robota (on byl úplně mimo své vědomí), jsem pochopila, že tady existují síly, na které nestačím. A je to zvláštní, ale když Bůh chce, aby jste ho poznali, tak vy VÍTE, že nějakou situaci připravil On, že on jedná! Že vám chce něco říct. On vás zaplaví sebou samým. Usmívající se

A tak jsem ho požádala o pomoc a On mi odpověděl. Za pár dnů mi "náhodou" přišel do cesty pastor, který mi vysvětlil, kdo Bůh je a co chce. Protože jako ateista máte o tom naprosto zkreslené představy. Navíc pro mne vždy církev představovala katolickou církev, jeptišky a faráře, a to jsem fakt nechtěla absolvovat !!! Díky tomuto pastorovi jsem se dozvěděla, že existují nejenom katolíci, ale i evangelíci, kteří jsou "normální" a žijí normálně jako jiní.

A když jsem pochopila, jak to v neviditelném světě funguje, tak jsem hodně rychle spěchala se zachránit k Bohu. Doslova s tímto cílem. Nechala jsem se pokřtít, což je v duchovním světě symbol toho starého člověka, co umírá (ponořením do vody) a toho nového člověka, který se právě narodil z Božího Ducha. Nevím, jak je to možné, ale funguje to. A vy získáte přístup do další dimenze. Už nežijete pouze v "placatém světě", jak já to nazývám, ale máte přístup do čtvrté (?) dimenze. Do duchovní dimenze. Jinak, než dosud.

Čekala jsem, že při křtu se země zachvěje, že se něco úžasného stane, jak mnozí popisovali. Usmívající se

Nic. U mně nic. Šla jsem domů a přemýšlela, zda se mi to nezdálo. Jak to bylo obyčejné.

Když se však ohlédnu zpět, tak vidím, že jsem se postupně nejenom já úplně změnila, ale změnil se i můj život k lepšímu, jak jsem si přála. Mám vlastnosti, které jsem dříve neměla a na které jsem hrdá, naopak jsem ztratila vlastnosti, na které jsem fakt hrdá nebyla. Usmívající se

Ale hlavně: Mám budoucnost! Mám takovou budoucnost, o jaké se mi nikdy nemohlo ani snít! Nic takového bych nemohla sama vymyslet a zrealizovat. A to ještě na tomto pozemském světě. Usmívající se Nemluvě o zisku, který mne čeká po smrti.

Mám také přítele! Věrného přítele. Který je vždy připraven naslouchat a odpovídá, reaguje, pomáhá. A obzvlášť miluju jeho zázraky v mém životě.

A také mám hodně dobrodružný život. Často proti své vůli, ale když se díváte na dobrodružné filmy, tak oni ti hrdinové si taky moc nevybírají problémy a cesty, kudyma se ubírají. Usmívající se

Ať je to jak chce, tenkrát jsem se rozhodla vydat za lepším životem - a já ho našla. A to jsem teprve na začátku těch všech úžasných věcí!!! Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 King Rucola King Rucola | Web | 3. ledna 2012 v 3:10 | Reagovat

Zorka, zdielam Tvoje nadsenie, mam pre to aj pochopenie, ale stale ta otazka neveriaceho (Tomas a spol): Je to naozaj tak jednoduche? Je namocenie do vody bez Tvojho pricinenia, Tvojej vole skutocne nieco take, co zmeni cely zivot. Alebo je to akt Tvojho "chcenia", vysledok dlheho hladania vlastne sklamania, ze si nic nenasla a preto utek k cirkvi, nech sa vola akokolvek?
Pises "evnagelici ziju normalne". Kto zije normalne a co je vobec normalne? ;-)
Inac, vime, ze sa uz opakujem, zavidim Ti tu slepu vieru. :-)

2 zorka zorka | Web | 3. ledna 2012 v 9:31 | Reagovat

Děkuji ti, Rucolo, za tvůj názor. Vyjádřil jsi to, co si myslí mnoho lidí bez Boha. A já taky tak myslela jako ateista.

Je to tak jednoduché, ale dosud jsem nepřišla na to, proč přesně. Prostě tímto skutkem veřejně vstupuješ do smlouvy s Bojem (s Ježíšem) a tak se něco v duchovním světě stane a tobě se skutečně otevřou dveře do nové dimenze. Když žiješ bez Boha, žiješ pod vládou "toho onoho" (Božího nepřítele) a mezi tebou a Bohem je zeď vytvořené hříchem. Aby ta zeď mohla být zbořena, Ježíš na sebe vzal doslova naše hříchy, byl za nás za ně potrestán (odměnou za hřích je smrt - duchovní zákon) a tak když ty jdeš do vztahu s Ježíšem, tím ponořením se symbolicky zbavuješ starého člověka a máš možnost začít žít nový život na nové úrovni. Ty "se jenom namočíš", ale Bůh zařídí, že se v duchovním světě pro tebe otevřou dveře k němu a do jeho světa.

Máš to stejné jako každou jinou smlouvu! Někde něco na papíře podepíšeš a ono to úplně jednoduše funguje, protože ten někdo, s kým jsi ve smlouvě, ti dá něco, k čemu jsi předtím neměl přístup. A v duchovním světě je to také tak. Křtem se ti otevírají dveře do duchovního světa a do vztahu s Bohem.

Bible říká, že bez Božího Ducha nelze Boží věci pochopit. Protože takoví lidé mají zastřené duchovní vědomí. A vidíš sám, že nechápeš.

3 zorka zorka | Web | 3. ledna 2012 v 9:43 | Reagovat

[1]: Vidím, že nečteš moje blogy, kde jsem to už několikrát vysvětlovala. :-(

Není to "akt mého chtění" v tom smyslu, jak to popisuješ. Ty se sám můžeš pouze rozhodnout, že chceš jít do vztahu s Bohem. A to potvrdíš "podpisem" - křtem.

Ale vždy se o to postará Bůh, aby jsi to chtěl. Pokud On chce, tak i ty největší zatrvzelce přesvědčí o své existenci a oni pochopí, pocítí na vlastní kůži, že On existuje. Není to věc žádného chtění či představ. Je to jasné setkání s živým Bohem!

Já jsem jako většina lidí se musela dostat do zoufalé situace, kdy jsem pochopila, že moje síly mi k ničemu nejsou (vždy jsem byla mimořádně silná a houževnatá), že tady existuje něco, někdo, kdo tomu všemu vládne. A neutíkala jsem do církve,  ale do vztahu s Bohem. A to je rozdíl. On je živý. :-) Není to náboženská filozofie, ani chození do kostela. Je to vztah.

Jak už jsem psala v článku "Dobrá společnost", mezi věřícími je tolik schopných, vlivných a bohatých lidí, že věřit tomu, že křesťanství je jenom pro zkrachovalce, kteří si nevědí se životem rady, není moc chytré. Máš tam příklady velmi známých osobností, které Boha znají. A neprošly si třeba ani tak dramatickou cestou jako já.

4 zorka zorka | Web | 3. ledna 2012 v 9:50 | Reagovat

[1]: Evangelíci žijí normálně na rozdíl od katolíků: Měla jsem na mysli pastory. Katolická církev zakazuje farářům se ženit a mít vůbec jakýkoliv sex. Protože podle Boha legální sex je jenom v manželství.

Jenže to je vlastní zvrácenost této církve, která si takové nařízení vymyslela sama. Nikde v bibli to není!!! Naopak - najdeš tam přesný popis, že Bůh si přeje, aby vedoucí církví (faráři a pastoři) měli rodiny a vzorně se o ně starali!

Takže faráři si své fyzické potřeby často (ne všichni! :-) )  po celá staletí řeší tajně zneužíváním dětí a jeptišek také (jak jsem četla svědectví jedné z nich, která ihned poté "záhadně zmizela" ze světa).

Prostě katolická církev a lidé, kteří tam "slouží Bohu" nežijí normálně. Nežijí tak, jak Bůh v bibli řekl, že mají žít.

A já jsem se jako neznalý ateista děsila, že bych měla také žít jako jeptiška - bez rodiny a manžela. Takže jsem s radostí zjistila, že i pastoři mohou žít "normálně" ve vztahu se svým partnerem a dětmi.

5 zorka zorka | Web | 3. ledna 2012 v 11:34 | Reagovat

P.S. znovu. :-) Moje víra není slepá. Slepá je víra ateistů, kteří jako děti získali nějaký názor a už dále nezkoumali, kde je vlastně pravda. Jenom slepě věří tomu, co jim kdysi kdosi řekl.

Jako čerstvý křesťan jsem si dala hodně práce, abych si porovnala informace a objevila jsem mnoho rozporů, jak také psala v "Dobré společnosti". Takže na rozdíl od těch "vidoucích" mám mnohem více informací a poznání. A na rozdíl od těch "vědoucích" znám už obě strany mince - ateistickou a křesťanskou. Takže mohu srovnávat.

Ale pravá víra není o nějaké tvé imaginaci. Je to o tom, že máš osobní vztah s Bohem, víš naprosto přesně, že existuje, stejně tak jako víš naprosto přesně, že tvoje manželka existuje, i když ji nevidíš.  A víš to, protože ten tobě neznámý Bůh s tebou komunikuje. :-)

6 King Rucola King Rucola | Web | 3. ledna 2012 v 13:32 | Reagovat

[3]: Ctu! Ale pochybujem, Teda nie o ich obsahu alebo Tebe, ale ta jednoduchost ma zaraza. Za "nic" dostanes *vsetko" ;-)

7 King Rucola King Rucola | Web | 3. ledna 2012 v 13:37 | Reagovat

[4]: Cela moja prizenena rodina su evangelici. Bohuzial nie je medzi nimi prave nejaky zenaty pastor. Ale aj zenaty pastor je len clovek a ked uvidi krasnu ovecku alebo pastorkynu, tak neviem... ;-)

Mna skorej pletie ta  - nechcem povedat az naivna - viera, ci presvedcenie, ktore tu hlasas. Nemoze to byt aj dielo tak trochu pod vplyvom masovej sugescie?

8 King Rucola King Rucola | Web | 3. ledna 2012 v 13:41 | Reagovat

[5]: Mne zatial nikto nic "nerekl". Dokonca som v komunistickom CSR chodil na nabozenstvo. Ale nejako halt o tom rozmyslam a nijake pozitivne veci nevidim.  Bibliu som precital celu, je to prekrasna kniha. Napinava, eroticka, agresivna, vsetko ako kazdy dobry roman. Ale kto ju pozbieral a kedy a jak, aj ine kukltury maju ich biblie, len tie nie su az tak popularne, lebo ta biela rasa sa o to "postarala"...
Koran som cital len ciasdtocne. Zen knihy teiz tak z rychlika, cize v tom to ani nie je, je to jednoducho v mojej "nevire", (nevere) :D

9 Zorka Zorka | Web | 3. ledna 2012 v 15:05 | Reagovat

[6]: Teď jsi, Rucolo, naprosto geniálním způsobem v jedné větě shrnul celé evangelium!!!! Tak to tě musel osvítit doslova Duch svatý! :-)

Je to přesně tak!!!! Ježíš se nechal dobrovolně na kříži popravit proto, aby TEBE vysvobodil z té nadvlády satana nad tvým životem. Tvůj trest vzal na sebe.  Aby zbořil tu zeď mezi tebou a Bohem!  

A to vše jen tak zdarma!!!!!  A na tobě je jenom rozhodnutí, zda to přijmeš nebo ne. :-) A to rozhodnutí se potvrzuje smlouvou (křtem) a životem podle Božích norem (což už teda moc free není - tady to stojí nějaké úsilí jako třeba že skončíš se lhaním, krádežemi, atd. ). :-D

10 Zorka Zorka | Web | 3. ledna 2012 v 15:06 | Reagovat

[7]: Přesně tak podruhé. :-) I pastor je jenom člověk a tak Bůh NIKDY nezakázal farářům (pastorům) se ženit a mít rodinu. Jako to provozují katolíci. Ale to už je jenom jejich "vnitřní směrnice" daná papežem.

11 Zorka Zorka | Web | 3. ledna 2012 v 15:09 | Reagovat

[8]: Ani mně nikdo nic neřekl. Hledala jsem sama a když jsem hledala, kde je smysl života a k čemu tady vůbec jsem, tak jsem dostala odpověď. Protože jak Bůh říká: Kdo hledá, najde, kdo tluče, tomu je otevřeno. :-)

Stačí prostě Bohu říct, nad čím přemýšlíš a požádat, aby ti ukázal, jak to je. A on to udělá způsobem, která bude pro tebe srozumitelný! Protože každý z nás se seznámil s Bohem úplně jinak.

12 King Rucola King Rucola | Web | 4. ledna 2012 v 16:05 | Reagovat

[9]: Aj tak je to nejake divne. Preco sa Jezis mal dat popravit za nas? Poprve sme nic nevyviedli, co by vyzadovalo trest smrti, podruhe mal urcite moznost "ujst", ked to urobil par dni neskor. (Nanebevstupenie, ci ako...) Ale to vsetko by som este v ramci celkovej dramatiky akceptoval, ale co je s tym satanom? Mam to vidiet ako obrazy Hieronyma Boscha, alebo ako Busha juniora O_O

13 zorka zorka | Web | 4. ledna 2012 v 16:22 | Reagovat

[12]: Rucolo, není v mých silách ti tady v komentářích podat ucelený obraz toho, co já jsem studovala a osobně poznala během 10 let. Navíc ty nemáš zájem o poznání, ty mne chceš přesvědčit, že moje poznání a moje zkušenosti jsou nesmysl. To nemůže fungovat. :-D

Tady v tomto světě existují jak fyzikální, tak duchovní zákony. To, že my jim třeba nerozumíme, nebo nechceme rozumět, ještě neznamená, že ony kvůli nám přestanou existovat.

To že my je odmítáme akceptovat a žít v souladu s nimi, to nikomu taky nepomůže. Ony budou existovat navzdory těm, kteří je nechtějí vážně studovat, chtějí JE jenom přesvědčit, aby neexistovaly.

Já jsem si to všechno nevymyslela, to tu existovalo od počátku světa. Já (i ty) si pouze můžeme vybrat, zda jim chceme porozumět nebo ne. Ale jako každé porozumění - je to proces a studium. Žádné instantní řešení neexistuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama