Velký pátek a Velikonoce

6. dubna 2012 v 17:08 | Zorka |  Velikonoce

Dnes je Velký pátek. Den, kdy si lidé na celém světě radostně oddechnout od pracovního týdne a startují velikonoční svátky. Pro většinu lidí je toto období spojeno pouze s volnem a jídlem, návštěvami, zábavou. Ale křesťané si připomínají skutečný význam Velikonoc. Velký pátek je připomínkou dne, kdy byl ukřižován Ježíš Kristus za naše hříchy. Abychom my mohli být volní od vlivu hříchu jak v tomto životě, tak po smrti od pobytu v pekle. Protože peklo existuje, ať v něj věříš nebo ne. Zde.

Každý nevěřící člověk tyto řeči moc dobře zná, a jistě se mu nelíbí, stejně jako se nelíbily ani mně, když jsem sama byla ateistka. Protože žít bez tlaku na vlastní zodpovědnost za nejdůležitější životní rozhodnutí je mnohem pohodlnější. Neexistuje nic důležitějšího v našem životě a toto rozhodnutí zcela zásadně VŽDY mění naše životy. I když to třeba dlouho nechápeme... Ale celý náš život i jeho konec se odvíjí v závislosti na tomto jediném rozhodnutí: Zda žijeme s Ježíšem nebo bez něj.

Jako křesťanka si všechny Vánoce (příchod Boha, Svořitele vesmíru, na tuto zem) a Velikonoce (jeho bolestivou oběť pro nás) připomínám velmi silně. Kdo z nás by se nechal tak drasticky a bolestivě popravit jenom proto, aby někdo jiný byl zachráněn? Když jsem o tom dříve slyšela, nebo zpočátku četla v Bibli, moc jsem o tom nepřemýšlela. Teprve až silně realistický film Mela Gibsona Umučení Ježíše Krista mne dostal "do obrazu", že to vůbec nebyla tak samozřejmá a snadná věc, jak se nám jeví. Jak strašné utrpení to bylo. A jak tím ve své pýše a neuvěřitelné hlouposti pohrdáme. Nemluvě o tom, co všechno se změnilo po těchto událostech v neviditelném duchovním světě!

A tak bych chtěla připomenout všem, kteří mají zdravý rozum a nejsou zaměřeni pouze na svá břicha a své tělesné požitky - přemýšlej v tomto mimořádném čase, v čase nových začátků, také o tom, proč jsi tady a díky komu jsi tady. Protože ty nejsi náhodná událost, nějaký soubor buněk. Byl jsi stvořen podle Božího plánu a s konkrétním záměrem. A je jenom na tobě, zda ten plán pro svůj život naplníš nebo ne. Bůh (Ježíš) má pro tebe plán, který si vůbec neumíš představit.

* Mel Gibson: Umučení Ježíše Krista *

Plná verze filmu s českými titulky.
Příběh producenta filmu Umučení Ježíše Krista

(4 minuty)

Jeho svědectví o tom, jak za obrovským úspěchem ve světě už nenásleduje NIC

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. dubna 2012 v 17:14 | Reagovat

Na youtube jdou nahrát i takhle dlouhé filmy? Mně to nikdy nevzalo delší, než desetiminutové úseky...zvláštní.

Ale jinak Velikonoce...neslavím a vůbec se mě netýkají. Jako malá jsem je brala jako ponižující akt, kdy přijdou kluci, já jsem nucena jim otevřít a nechat se od nimi zbít pomlázkami. Hrozně mě to ponižovalo. A když už jsem nemusela, tak jsem velikonoce začala ignorovat úplně. Krom pondělka jsou stejně všichni pořád v práci a akorát my máme prázdniny, ale ty na VŠ s volným režimem jaksi ztrácejí, protože si každý dělá volno kdy se mu nejvíc hodí.

2 zorka zorka | Web | 6. dubna 2012 v 17:23 | Reagovat

[1]: Taky mám takovou zkušenost. V Čechách jsem to povinné šmigrustování nesnášela a nepřišlo mi to vtipné. Tady nic takového není, takže se mohu věnovat jenom volným dnům. :-)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. dubna 2012 v 18:00 | Reagovat

[2]: Jestli se nepletu, tak u vás se schovávají vajíčka? To jsme jednou uspořádali pro malé sestřenice a uznávám, že to byla docela zábava, pobíhat po zahradě a nechávat malé děti, ať nachází sladkosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama