O hledání sebe sama

25. prosince 2013 v 23:13 | Zorka
Celý rok 2013 jsem prožila doslova v boji o sebe samu. :-) V dalším a dalším hledání, kdo SKUTEČNĚ jsem a kam SKUTEČNĚ jdu. Hledáním své skutečné cesty. Staré verze přestaly sloužit, mnoho věcí se v mém životě změnilo, musela jsem jít více do hloubky.

Když je člověk mladý, neváží si často příliš času, který tady má. Ale s přibývajícími léty jej vesmír stále více a více tlačí k pochopení smyslu vlastního života a jeho naplnění. Pamatuju si přesně ten den, kdy jsem ve 30. letech najednou při žehlení dostala symbolickou ránu do hlavy a napadlo mne: "A to je jako všechno???? Tak mám žít do konce života?" Zatímco exmanžel ležel pohodlně na gauči a čučel na na TV.

A začala jsem hledat smysl svého života. Opustila jsem bezpečí pohodlné zajeté rutiny a absence myšlení.

Dnes jsem se dostala k filmu Opus, který je na podobné téma jako známý film Tajemství. Přidávám pár zajímavých myšlenek z toho filmu i film samotný:

Všechen úspěch vašeho života přijde, pokud máte dost odvahy říct "Toto jsem já" a jít a být tou osobou. Mnoho lidí čeká od života pouze to, že se bez problémů dostane ke své smrti. Ale život je mnohem více, než čas mezi narozením a smrtí. Je mnohem více, než žití ze dne na den.

Každý zažil neúspěch. A pokud ne, tak je to proto, že nic nového nezkusil.

Všechno nové vyžaduje neúspěchy. To je prostě fakt. Když začneme, začneme aplikovat nové informace a poznatky do života, zpočátku s nimi zápasíme a může se zdát, že jsme selhali. Ale pokud se poučíme z našich neúspěchů, a dokážeme být vytrvalí, stáváme se schopní a velice úspěšní s našimi novými lekcemi a zkušenostmi. A jak se stáváme schopni, vše kolem jde automaticky směrem vzhůru. Mnoho věcí přichází do našeho života tímto způsobem. A měli bychom vědět, že cítit se na této cestě frustrovaní, je normální.

To je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi:

Všichni na naší cestě někdy zklameme, nedaří se nám. Úspěšní lidé se však s tím dokáží vyrovnat, nepřijmout to, neakceptují porážku, poučí se z toho, neúspěch se stává pro ně pouze procesem výuky…

Co je to skutečný neúspěch? To je jednoduché. Neúspěch je nezkusit to, nedostat se do hry. Je to pouze přemýšlení, ale NEdělání.


Jediný rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi jsou jejich zvyky, které den po dni vykonávají. A dobrá zpráva je, že dokud jsme na tomto světě, máme každý den novou a novou možnost výběru. Můžeme si zvolit nové zvyky.

Tvůj život ale není o tom, jakého úspěchu dosáhneš, ale kým se na své cestě staneš…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama