Jak začít život v Anglii

25. března 2016 v 21:40 | Zorka |  Život v Anglii

Plánujete svůj život v Anglii?


Po letech práce s imigranty jsem vypozorovala několik typů lidí, podle toho, jak se na svůj nový život za hranicemi připravují a jak tady fungují.

Přístup imigrantů (a ostatně kohokoliv na světě) k tomu, jak si tyto potřeby zabezpečit a naplnit - je různý. Tady jsem objevila za ta léta několik stále se opakujících scénářů. Podle toho, jak se imigranti staví k řešení své situace:

1/ Do první skupiny patří lidé, kteří mají problémy, ale nevyhodnotili si sami pro sebe poctivě důvody své situace. Vidí své problémy, ale ze všeho obviňují "ty druhé". Nepřiznají ani sami sobě, co ONI SAMI udělali ve svém životě špatně, že se do této své špatné situace dostali.

A tady jsem objevila ještě dvě podskupiny:

1a/ První podskupinou jsou lidé, kteří jsou pouze a jenom zvyklí těžit ze systému a stát s nataženou dlaní a očekávat, že se o ně někdo postará. Mnozí z nich dokonce žijí v hlubokém přesvědčení, že "ti druzí" (stát, charita, lidé okolo) se o ně MUSÍ postarat a oni vyjíždějí do nové země přímo s vidinou dalšího přiživení se jinde. Aniž by oni sami museli pohnout pro to prstem.

Takovým lidem není pomoci, nemají tady žádnou budoucnost, protože jsou líní se o sebe postarat prací a učením se nového jazyka. A chápu, že takovéto imigranty Angličané fakt nemusí! Bohužel to však poškozuje pověst nás všech.

1b/ Do druhé podskupiny bych zařadila ty lidi - a těch je tady taky hodně - kteří si taky nejsou schopni nebo ochotni vyhodnotit svoje současné problémy a usilovat o změnu. Problémy vidí opět v těch druhých a v situaci v zemi, ale vůbec nevidí to, co druhým bije do očí: absenci správných návyků, absenci angličtiny, absenci vzdělání a neochota se vzdělávat, pracovat na sobě.

Tito lidé hledají řešení pouze v útěku (i když za prací) a mají v plánu dále pokračovat ve svých zaběhaných zvyklostech. Což jim ovšem život v cizí zemi moc neumožní, a tudíž se rychle dostanou do ještě větších problémů.

Do cizí země odjíždějí jenom s velmi povrchní přípravou. Nebo snadno naletí podvodníkům, protože nejsou ochotni věnovat svůj čas hledáním informací na internetu, a sami nemají dostatečné rozlišení a moudrost.

Bohužel do této kategorie patří taky hodně žen samoživitelek, nebo těch, které sice mají nějaký vztah, ale ten chlap tam téměř nefunguje, a ony se starají o všechno samy. Včetně hledání řešení tíživé rodinné situace. Tyto ženy jsou ochotny ještě více a tvrději v zahraničí pracovat, aby se postaraly o rodinu, o děti - ale pořád nejsou schopny vidět základní problém, který mají ony samy se sebou (= absence sebevědomí, sebeúcty a péče o sebe sama), a tudíž nevědí, že na novém místě, v nových podmínkách se jejich problémy ještě více zviditelní a zvětší. Speciálně u takto se sebeobětujících žen. (více se dočtete v mém ebooku)

Pokud chcete ve zdraví přežít a posunout se směrem k lepším věcem, potřebujete UŽ TEĎ, tam kde právě jste, začít DÁVAT NEJDŘÍVE SOBĚ - čas, lásku (skrze péči o sebe) a pochopit, že NEJDŘÍVE se musíte postarat o sebe, abyste se dobře mohla postarat o druhé.

Potřebujete se psychicky zotavit, dostat na vyšší vibrační úroveň (stav radosti, klidu a pohody), odřezat se ve svém životě od nezdravých vztahů, co vás ničí a stahují dolů, protože podle duchovních vesmírných zákonů (zákon přitažlivosti) - Stejné přitahuje stejné.

Energetické vibrace, na kterých se zrovna nacházíme, přitahují do našeho života situace a lidi na STEJNÉ úrovni vibrací. Takže to je důvod, proč když jsme na dně, tak přitahujeme do svého života další a další průšvihy a problémy. A nechápeme, proč se nám to děje pořád dokola znovu a znovu…

U lidí, kteří se plánují přestěhovat do Anglie, nebo se právě přestěhovali, to vidím se projevovat třeba tak, že spolehlivě už v Čechách naletěli na lep podvodníkům, co jim slíbili bydlení a práci, shrábli peníze a na plnění dohod se vykašlali.

Nebo tak, že sice tady přijedou, ale začne se jim dít série vážných problémů, ze kterých se pak už bez cizí pomoci nedokážou v cizí zemi a bez znalosti jazyka vyhrabat vůbec.

Takže je velmi důležité, abyste se VĚDOMĚ udržovali v co nejlepší pohodě pomocí drobných krůčků péče o sebe sama, a tak si v neviditelném světě zvyšovali skóre pro nalezení lepšího řešení vaší situace.

Pokud totiž chceme nový a lepší život, musíme začít dělat věci novým a lepším způsobem. Protože dosavadní způsob nás dostal přesně tam, kde jsme nyní. Takže chcete tak pokračovat dále? :-)

2/ Do druhé skupiny patří lidé, kteří přijeli, nějak se uchytili v dělnických a nápomocných profesích, žijí v share housech či svých samostatných domovech, a nějak dlouhodobě přežívají. Nemají žádné cíle, jenom do práce, z práce, v pátek do baru či hospody (ti mladší), roztočit peníze, a zase jít makat.

Není to žádná výhra, jenom prázdné přežívání, ale oni jsou příliš pohodlní na to, aby svou situaci změnili. Třeba zvládnutím angličtiny, nebo budováním si nové profese, která odpovídá jejich talentům a zájmům. Tohle je hlavně situace single lidí, a i těch manželek, které se díky manželovi nemusí moc namáhat začlenit do společnosti, naučit jazyk apod., protože muž se postará...

3/ V téhle třetí skupině jsou ti relativně šťastnější lidé, kteří sice taky nějak přijeli, prokousali se těžkými začátky jako všichni, dokázali si spočítat 1 + 1 a pochopili, že prostě musí máknout a to tak že hodně, a makali. A situaci se za pochodu pružně přizpůsobovali. A nespokojili se se základním přežíváním.

Jsou to lidé, kteří si (zejména jsou-li ve funkčním páru, to je situace mnohem snadnější) postupně vlastní prací vybudovali nějaké svoje zázemí ať pracovní nebo podnikatelské, a žijí dobře. Protože v páru je finanční situace výrazně lepší, než u single lidí.

Mnohé ženy tady svou situaci vyřešily sňatkem s cizincem, a ne vždycky z lásky, mnozí lidé tu začali podnikat. Bohužel stejným způsobem, se stejnými znalostmi, jako měli doma. A se stejnou pohodlností a neochotě se něco nového učit. Což je v cizí zemi silně limituje.

Do této kategorie jsem patřila i já - pohodlná jsem sice nebyla, naopak, ale taky jsem začala podnikat starým známým způsobem jako v Čechách. :-) Ten mi však tady nefungoval tak, jak jsem chtěla, a tak jsem se přesunula do další kategorie imigrantů…

4/ Do čtvrté kategorie už patří ti, co pochopili, že to staré (myšlení, poznání a návyky) musí zemřít, a je potřeba vytvořit podmínky pro růst nového.

Jsou to lidé, kteří se nespokojují s nějakým pohodlným přežíváním, ale cílevědomě vytvářejí podmínky pro to, aby jejich profesní uplatnění bylo na nejvyšší možné úrovni, aby jejich život nebyl jenom o přežívání, ale o radosti a volném žití. Jako právoplatný člen společnosti. Nikoli jako handicapovaný cizinec.

Tady řadím taky ty krajany, kteří mají pro Angličany atraktivní vzdělání a praxi (IT, lékaři, zdravotní sestry), a jdou přímo do svých profesí. Nepostupují jako většina skrze dělnické profese.

Protože dotáhnout se v cizí zemi vlastní prací a úsilím na vysoké laťky v profesi, v jazykovém vyjadřování a dobře se finančně zabezpečit - to je mimořádný úspěch.

Je úspěch, když se velmi dobře domluvíte v angličtině a místní vám zcela rozumí.
Je úspěch, když ve svém oboru dosáhnete profesionality, nikoli jenom ledabylé průměrnosti.

A je jedno, jestli je tím oborem přeprava zásilek, nebo doktor v nemocnici. V každé profesi můžete být profesionál - nebo břídil. :-)

Tady do této skupiny imigrantů patří ti, co se rozhodli si vybudovat novou kariéru v nové zemi, a nelitují úsilí, peněz, ani času na to, aby se naučili to, co je potřeba k vykonávání jejich profese, aby jejich vzdělání jim bylo akceptováno nebo si vytvořili plán pro získání vzdělání nového.

Jsou to lidé, kteří si své finanční cíle NEnaplňují přibíráním dalších a dalších hodin v dělnických profesích, ale cestou vytrvalé práce na sobě a získáním takového vzdělání, které je v nové zemi akceptováno. Což není v cizí zemi a v cizím jazyce vůbec jednoduché!

Pokud plánujete se rovnou zařadit do čtvrté kategorie a chcete si připravit a postupně realizovat svou kariéru, doporučuji ke stažení moje ebooky na toto téma, kde získáte podrobné informace "jak na to". Nebo pokud jste již v Anglii, rovnou můžete přijít na kurzy, kde vás to naučím. :-)

Zora Zámečníková CzechWells
www.czechwells.com 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ladislav Ladislav | Web | 19. dubna 2016 v 13:35 | Reagovat

Dobrý den,

tento blog je super. Kéž by dokázalo více lidí za sebe převzít zodpovědnost a vyrazilo do světa se posouvat rapidně výše.

Jinak koukám, že tu máte spousty reklamy od blog.cz, která vám asi nic nevydělává a vydělává na tom právě blog.cz.

Pokud budete někde zmiňovat seznam použitelných agentur, mohla byste zmínit i Czech-us a v rámci affiliate systému si vydělat nějaké peníze: http://czech-us.cz/onas/stante-se-affiliate-partnerem/

Přeji ať se Vám daří :)

2 WaclawV WaclawV | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:21 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na zorka.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama